Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Днес в Разград, на площад „Възраждане” бе честван Националният празник 3 март и отбелязани 148 години от Освобождението на България.

В общоградското  тържество взеха участие и представители на Регионалния исторически музей – Разград. Директорът на музея Таня Тодорова и музейният педагог Христо Христов поднесоха венец на признателност пред мавзолея-костница и отдадоха почит пред паметта на далите живота си за Освобождението на България.

По повод Националния празник през целия ден – от 09:00 до 17:00 ч. Регионален исторически музей – Разград бе отворен за прием на посетители, изразили желание да посетят Интерактивния музей и Археологическата експозиция „Следи от древността“ на територията на Археологически резерват „Абритус“.