На 2 юни в Разград в градския парк се състоя общоградско тържество, с което бе отбелязана 150-та годишнина от гибелта на поета и революционер Христо Ботев. Пред паметника на великия национален герой се събраха представители на областни и държавни институции, на училища, партии, както и много граждани,за да честват Деня на Ботев и на падналите за свободата и независкимостта на България.

Представители на Регионалния исторически музей – Калина Кърбашева, ръководител на отдел „Административно-стопански”, и Нено Якимов, уредник в къща музей „Анание Явашов”, присъстваха на тържественото честване.

На него ученици от СУ ”Христо Ботев”в Разград представиха музикална композиция с песни по стихове на Христо Ботев. Припомнена бе и дълбоката почит, която със сирените отдаваме всяка година в памет на Ботев и на падналите за Свободата и Независимостта на България.
Представителите на Регионалния исторически музей поднесоха цветя пред паметника на Христо Ботев и се поклониха пред подвига и безсмъртното му дело.
